לא טוב היות האדם לבדו לעומת דברי פולוס (שאול)

ישנם צעירים השואלים את עצמם אם הם צריכים להתחתן או לא. האם אין הדבר הנכון והטוב יותר לא להינשא, ולשרת את האדון ללא דאגות?
כאשר אנו פונים לדברי פולוס השליח, שהם דברי אלוהים חיים, אנו מוצאים את העצה שעדיף להישאר פנוי ולא להינשא, על מנת לשרת את האדון בלב שלם. מי שליבו חפץ לשרת את אלוהים מרגיש שאלוהים קורא לו להישאר רווק כאשר הוא קורא פסוקים אלה.

אינני רוצה לשכנע אותך שזה לא כך, אבל כן הייתי רוצה שתחשוב על כמה נקודות ותבחן את עצמך ותראה האם באמת אלוהים קורא לך להישאר רווק.
1. פולוס (שאול) כתב גם פסוקים אחרים כמו: "כל איש ישא לו אישה וכל אישה יהיה לה בעל" (הראשונה אל הקורינתים ז' 2), "מוטב לשאת אישה מלבעור בתאווה" (הראשונה אל הקורינתים ז' 9), "לכן רצוני שהאלמנות הצעירות תנשאנה" (הראשונה אל טימותיאוס ה' 14),
2. כל התלמידים של ישוע היו נשואים. האם הם לא שרתו את האדון? הרי גם פיליפוס שהיה מבשר היה נשוי (כתוב שהיו לו בנות – מעשי השליחים כ"א 9).
3. פולוס נותן מבחן שעל פיו אתה יכול לדעת אם אתה מסוגל להישאר לבד עבור שירות האדון: "אבל אם אינם יכולים לכבוש את יצרם - שיתחתנו, מוטב לשאת אישה מלבעור בתאווה" (הראשונה אל הקורינתים ז' 9).
4. מבחן המציאות. עליך לזכור שאינך טוב יותר או חזק יותר מאחרים. פעמים רבות מאמינים צעירים מביטים אל המבוגרים יותר וחושבים שהם טובים יותר או חזקים יותר, אך כאשר הם מתבגרים הם מגלים שהם בשר ודם עם חולשות. אני מבקש ממך להביט אל אותם אנשים שאתה מכיר, אשר משרתים את אלוהים באופן פעיל, ולומר: כמה מהם נשואים וכמה מהם רווקים? נוסף על כך, אם תתבונן אל אותם האנשים אשר נשארו רווקים למשך שנים רבות, אתה תגלה שהבדידות לא השפיעה על רובם באופן חיובי ותראה שבאמת "לא טוב היות האדם לבדו".

המציאות והכתובים מראים לנו שרוב המאמינים לא נשארו רווקים ושרבים מאלו שנשארו לבד, לאו דווקא שרתו את אלוהים יותר מאחרים שהיו נשואים. אני מאמין שיש רק מעט מאמינים שאלוהים כן נתן להם את המתנה הזאת להישאר רווקים כדי שהם יוכלו לשרת אותו באין מפריע. השאלה החשובה היא: "האם אתה בין המעטים האלה?"
לפני שאתה אומר כן, בחן את עצמך לאור הנקודות שהעליתי. אם תגלה שלא קיבלת את המתנה להישאר לבד אין זה אומר שלא תוכל לשרת את אלוהים. מי שנשוי משרת את אלוהים בדרך אחרת, שגם היא חשובה לא פחות.

הסכנה היא כאשר מאמין צעיר או מאמינה צעירה חושבים שהם אמורים להישאר רווקים, כאשר בעצם אלוהים לא קורא להם לכך. מה הסכנה בכך? הסכנה היא שיום אחד אותו מאמין או אותה מאמינה יגלו שבעצם זה לא מה שאלוהים תכנן עבורם. והם ירצו להתחתן. אבל מה? הם כבר לא צעירים, בני הזוג שהם אולי היו מוכנים להינשא להם כבר נשואים, ונשארו רווקים ורווקות שלא כל כך מוצאים חן בעיניהם, ואז הם עלולים להינשא ללא מאמין. ומה התוצאה? במקום לשרת את אלוהים בכל זמנך, אתה מבזבז את שארית חייך בנישואין שאלוהים לא רצה בהם ואתה כבול מבחינת השרות למען אלוהים.

לכן חשוב מאוד כאשר אתה עוד צעיר, לבחון מהי באמת המתנה שלך, תוך ידיעה שמעט מאוד הם המאמינים שיש להם את המתנה הזאת להישאר לבד.

דף הבית  יצירת קשר  הרשמה חינם  תקנון האתר  מאמרים  עצות   שאלות ותשובות  עדויות