בחנו כל דבר והחזיקו בטוב - תקופת ההכרות

יש כאלה הטוענים שאלוהים גילה להם מי יהיה בן זוגם וכך הם ידעו בביטחון עם מי עליהם להינשא. אינני רוצה לומר שאלוהים אינו מדריך ואינו מפגיש בין בני זוג שאותם הוא יעד להיות בעל ואישה. אך אני רוצה לומר שאנחנו לא יכולים להסיר מאיתנו את האחריות להחלטה שלנו.
יש מי שמאשימים את אלוהים אם יש להם בעיות בחיי הנישואין מכיוון שהם מטילים את האחריות על אלוהים לכך שהם התחתנו עם מאמינה זו או אחרת. חשוב שנזכור שאלוהים לא מכריח אף אחד מאיתנו להינשא עם מאמין זה או אחר. יש לנו את חופש הבחירה ואלוהים לא כופה עלינו את הנישואין. אם מאוחר יותר בחיי הנישואין צצות בעיות, אנחנו לא יכולים לבוא בהאשמות כלפי אלוהים, אלא כלפי עצמנו.

אני מאמין שמוטלת עלינו האחריות לבחון את בן הזוג לפני שאנו כורתים עמו ברית נישואין. אם אנחנו לא בוחנים את בן הזוג, אין לנו מה להתפלא לאחר מכן על כל מיני בעיות שמופיעות.
אינני אומר שאם בחנת את בן הזוג לפני הנישואין, אז לא יהיו לך בעיות כלל. בוודאי שיצוצו בעיות כמו בכל חיי נישואין, אך לפחות תוכל לדעת שהיית מודע לכך ולא תבכה על כך שלא בדקת את הדברים הללו קודם לכן.

אני הייתי ממליץ לבחון את התחומים הבאים:
1. יציבות באמונה.
האם המאמין שהכרת מבקר בנאמנות באסיפות הקהילה שלו? האם יש לו הרגלי קריאה ותפילה קבועים? עד כמה הוא מכיר ואוהב את כתבי הקודש? האם הוא משרת את אלוהים בצורה פעילה, אולי ממלא תפקיד כלשהו בקהילה שלו או בארגון משיחי?
2. יציבות בחיי היום יום.
האם המאמין שהכרת מחליף מסגרות כל תקופה קצרה? או שהוא מתמיד לאורך זמן? כיצד הוא היה בצבא, בלימודים, בעבודה?
3. שימוש בכסף.
האם בן הזוג נוהג לתרום מכספו למען אלוהים באופן קבוע יותר מכמה שקלים בחודש? האם בן הזוג חסך במשך השנים או שהוא בזבז את כל מה שהוא הרוויח?
4. חיי משפחה.
אם לבן הזוג יש משפחה או שהוא עדיין חי עם המשפחה, כיצד הוא מתנהג עימם? מה הם אומרים עליו?
5. חברה.
מי הם החברים של בן הזוג? מה הם אומרים עליו?
6. תוכניות לעתיד.
מה הן התוכניות של בן הזוג לעתיד מבחינת עבודה, מקום מגורים, קהילה וחיי משפחה? האם אני רואה את עצמי שותף לתוכנית הזאת?
7. פרי הרוח.
האם אני רואה את פרי הרוח בחיי בן הזוג? אסור לנו להשלות את עצמנו במחשבה שבן הזוג ישתנה לאחר הנישואין.

בנוסף לתהליך הבחינה, יש צורך להתפלל לאלוהים ולבקש שהוא יעזור לכם לראות אם יש סיבה שאינכם מודעים לה אשר בגללה אינכם אמורים להינשא. אני ממליץ להקדיש זמן לצום ותפילה במיוחד לעניין זה ולבקש שאלוהים ימנע מכם לעשות טעות.

הבעיות יופיעו לאחר הנישואין בכל מקרה, אך אם אתם תדעו שבחנתם כראוי את בן הזוג והבאתם את הנושא הזה בתפילה ובצום לפני אלוהים, אז אני מאמין שלא תצטרכו להרגיש אשמים בכך שאולי עשיתם טעות בבחירת בן הזוג. אם ליבכם היה פתוח להדרכת אלוהים והייתם מוכנים שאלוהים ימנע מכם להינשא למאמין מסוים מבלי להתעקש על רצונכם, אז הבעיות בחיי הנישואין אינן נובעות מטעות בבחירה שלכם עם מי להינשא, אלא מהטבע החוטא שעדיין נמצא בכולנו וגורם לבעיות בחיי הנישואין של כל המאמינים.

 

 

דף הבית  יצירת קשר  הרשמה חינם  תקנון האתר  מאמרים  עצות   שאלות ותשובות  עדויות