להיות מציאותיים

אם הייתי מספר לכם על איזו בחורה שמחכה שיום אחד יופיע איזה נסיך עשיר ומקסים הרוכב על סוס לבן ויישא אותה לאישה, וודאי הייתם אומרים שאותה בחורה חיה באשליות. אך אם היינו יכולים לחדור ללב של חלק לא קטן מאלו הרוצים להינשא, היינו מגלים חלומות לא קטנים.
בהרבה תחומים בחיים אנו מגלים שיש את החלומות שלנו, ויש את המציאות. אתה יכול לחלום על בית גדול ובריכה בעוד שהמציאות מראה לך שאתה בקושי יכול לרכוש דירה של שלושה חדרים. אתה יכול לחלום על מכונית חדשה ומפוארת אך הבנק מאשר לך למשוך כסף המספיק רק לקניית מכונית משומשת ללא מזגן. אתה חולם על חיי חברה עם הרבה צעירים וצעירות, אך אתה מוצא את עצמך לבד רוב הזמן. אפשר להמשיך לחיות בחלומות ולהיות מאוכזבים, ואפשר להבין את המציאות שבה אנו חיים וליהנות מהברכות של אלוהים.
בתחום של מציאת בן זוג יכולים להיות חלומות בנוגע למראהו החיצוני של בן הזוג, לגבי מקום המגורים, לגבי רמת החיים ולגבי החיים כמשפחה.

המראה החיצוני
אני רוצה לומר שחשוב שתהיה גם משיכה חיצונית בין בני הזוג, אך אין זה אומר שבן הזוג חייב להיות הכי יפה בעולם או בישראל. צריך להיות קצת מציאותיים בציפיות שלנו. אם רוב בני האדם הם בעלי יופי ממוצע אז לא הגיוני שנצפה שבני הזוג שלנו יהיו הכי יפים. יכול להיות שאנחנו חושבים שאנחנו מאוד יפים ושמגיע לנו מישהו יפה כמונו. במצב כזה קודם כל עלינו לבחון האם באמת אנחנו כל כך יפים, או שאולי אנחנו בעלי יופי ממוצע. אפשר לשאול כמה אנשים שיענו לך בכנות אם באמת אתה הרבה יותר יפה משאר האנשים בגילך. ברוב המקרים אתה לא הכי יפה ויש רבים היפים יותר ממך! וגם אם אתה הכי יפה בעולם, הרי אינך יכול לצפות שאלוהים ייתן לך דבר שלא קיים בעולם הזה... אם רוב בני האדם הם בעלי יופי ממוצע, אז הסיכוי שתמצא מישהו שיותר יפה מהממוצע הוא קטן. חשוב לא לחיות באשליות לגבי המראה שלך ולא לגבי הציפיות למראהו של בן זוגך לעתיד. אם נבין את המציאות לא נצפה למשהו שלא קיים וגם לא נתמרמר כלפי אלוהים על כך שהוא לא נותן לנו את מה שאנחנו רוצים.
בנוגע ליופי, אני יכול לומר שלוקח זמן להתרגל למראה החיצוני של בן הזוג. לאחר זמן של הכרות אתה לומד להעריך את היופי שאלוהים נתן לבן זוגך ואתה גם לומד לאהוב לא רק את האדם החיצוני אלא את השילוב בין האדם הפנימי לאדם החיצוני. האופי של בן הזוג בשילוב עם מראהו החיצוני נותנים לך תמונה מלאה יותר על בן הזוג. נוסף לכך, כאשר אוהבים מישהו באמת ובצורה בוגרת, כרצון אלוהים, המראה החיצוני חשוב פחות!
ולבסוף, אשאל אותך שאלה שתעזור לך להבין מה חשוב יותר: "האם היית מתחתן עם מלך/מלכת היופי אך סובל כל החיים מהאופי הקשה שלהם? או שהיית מעדיף מישהו בעל יופי ממוצע אך עם אופי נהדר שתהיה מאושר לחיות עמו?"

מקום המגורים
מקום המגורים מושפע מכמה תנאים:
1. מקום העבודה
2. הקרבה למשפחה
3. הקרבה לקהילה
4. המצב הכלכלי

אתה אולי רוצה לגור באזור מסוים ואתה מחכה לבן הזוג אשר יעזור לך לממש חלום זה. אך כנראה שאחד מארבעת התנאים שפורטו למעלה יתנגש ברצון שלך. האם זו סיבה מספקת ומוצדקת לפסול בן זוג?
האם בגלל שאני אצטרך לוותר על מקום המגורים שעליו אני חולם, אני אסרב להתחיל קשר?
ובכן, לכל אחד יש את סדר העדיפויות שלו, אך כדאי לזכור שהרבה יותר חשוב האדם שעמו אתם חיים מאשר המקום שבו אתם גרים. וכמובן שתמיד אפשר למצוא איזו שהיא פשרה על מקום המגורים מבלי להפסיד את בן הזוג.

רמת החיים
לכל אחד מאיתנו יש איזו שהיא רמת חיים שאליה הוא מורגל ובדרך כלל אנחנו מצפים שבהמשך החיים נהנה מאותה רמת חיים או מרמת חיים גבוהה יותר. למשל, יש כאלה שלא מסוגלים לראות את עצמם חיים בדירה ולא בבית פרטי או נוסעים באוטובוס. האם זו סיבה מוצדקת לפסול בן זוג?
האם בגלל שאצטרך לרדת ברמת החיים שלי, אוותר על בן הזוג?
אני רוצה לומר שניתן לשפר את רמת החיים, אם יודעים כיצד לתכנן את חיי המשפחה וכיצד לנהל בצורה נכונה את כספי המשפחה. כך שלא כדאי לפסול אדם בשל מצבו הכספי.

החיים כמשפחה
בוודאי שמעתם על כך שהחיים הם לא פיקניק - ובכן - זה נכון! חשוב להבין מה הם חיי משפחה לפני שמתחתנים על מנת לא להתפלא מאוחר יותר כאשר מתמודדים עם המציאות. הבעל צריך לדעת מראש שעליו לדאוג לכל צרכיה של אישתו ולאהוב אותה. האישה צריכה לדעת שעליה לקבל את סמכותו של בעלה. תמיד צריך לזכור ששני הצדדים הם אנשים חוטאים ולכן צריך לצפות לקשיים. מי שחושב שהכל ורוד בחיי הנישואין צריך להתעורר למציאות ולדעת לקראת מה הוא ניגש.

לסיכום המאמר על הצורך להיות מציאותיים, הייתי רוצה לעודד אתכם בכך שחלק חשוב ביותר מהמציאות זה שאלוהים הוא טוב ונותן מתנות טובות לילדיו. עלינו לדעת להעריך את מתנותיו ולשמוח בהן.

דף הבית  יצירת קשר  הרשמה חינם  תקנון האתר  מאמרים  עצות   שאלות ותשובות  עדויות