האם להירשם לאתר
אתם לא היחידים שמתלבטים אם להירשם לאתר או לא. כמעט כל אלו שנרשמים לאתר הכרויות חוששים בהתחלה להירשם. אז בואו ננסה להסיר את החששות. החשש העיקרי הוא הבושה שאחרים יראו אותי באתר הכרויות. ובכן, באתר זה יוכלו לראות אותך רק אלו שנרשמו לאתר. מי שלא נרשם לאתר אינו מסוגל לצפות בכך. אני גם לא חושב שמי שנרשם בעצמו לאתר יצחק עליך על כך שאתה מופיע באתר. ואם בכל זאת יהיה מישהו אשר ינסה להביך אותך על כך שאתה מופיע באתר, הרי שמדובר באדם לא חכם אשר משעמם לו בחיים ואין צורך להתייחס אליו כלל. אני רוצה לעודד אותך כן להירשם לאתר משום שאלוהים יכול להשתמש באתר כדי לעזור לך למצוא בן/בת זוג לשארית חייך, וזה שווה את המבוכה. נוסף על כך, האם צריך להתבייש על כך שרוצים למצוא בן זוג? האם זה חטא? או רצון רע? ודאי שלא!
הרי כך אלוהים ברא אותנו והדבר הטבעי הוא שנהיה ביחד כזוג ולא לבד, לכן לא צריך להתבייש.
למי שחושש שיטרידו אותו דרך האתר, כדאי לדעת שניתן לדווח על מטרידים והם יוסרו מהאתר. נוסף על כך פרטיך האישיים אינם נמסרים (בלאו הכי אתה לא מוסר את פרטיך האישיים) ואיש לא יוכל לאתר אותך ולהטריד אותך.
לסיכום, כדאי מאוד להירשם לאתר ולא לסגור לעצמכם את הדלת הזאת שאולי אלוהים פתח בשבילכם.

מילוי השאלון
מילוי השאלון הוא חלק חשוב במציאת בן/בת זוג, לכן עליכם להקדיש לכך את הזמן הדרוש ולמלא כמה שיותר פרטים אשר יעזרו לאחרים להכיר אתכם ואת מה שאתם מחפשים. כאשר ממלאים את הפרטים מהר ובשטחיות קשה לאחרים ללמוד מי אתם באמת ומהי רמת הרוחניות שלכם. מילוי השאלון באופן מעמיק יחסוך לכם זמן בהמשך וקשרים מיותרים עם בני זוג לא מתאימים.

הוספת תמונה
לתמונה יש אולי את המשקל הגדול ביותר בהחלטה של משתמש אחר לפנות אליך או לא. ולכן מומלץ מאוד להעלות תמונה שלכם לאתר. אני בטוח שגם אתם תעדיפו לראות קודם תמונה של משתמש אחר לפני שאתם פונים אליו, אז חבל שלא יפנו אליכם רק בגלל שאין תמונה שלכם באתר.

בחירת בן זוג
לפני שיוצרים קשר עם אחד המשתמשים, חשוב לקרוא היטב מה הוא או היא כתבו בפרופיל שלהם. כך תוכלו לחסוך זמן ואי נעימות. לא להסתפק בתמונה, למרות שאפשר ללמוד הרבה מהתמונה לגבי משתמש באתר. תמונה יכולה לפעמים גם להטעות היות שלא כולם נראים במציאות כמו בתמונה. חשוב לבחון את רמת הרוחניות של כותב הפרופיל. זה נכון שלא כל מה שאדם כותב הוא אמיתי, אך ניתן לקבל רושם מסוים לגבי ההתקדמות באמונה של כותב הפרופיל. כדאי להסתכל על תוכניות לעתיד ולחשוב אם אתם בכלל רואים את עצמכם שותפים לתוכניות הללו. העצה הזאת היא במיוחד עבור הנשים אשר מתבקשות על פי הכתובים ללכת בעקבות הבעל.

כיצד להתחיל קשר
מצאתם פרופיל מעניין והייתם רוצים ליצור קשר, אז מה כותבים? יש לי כמה הצעות:
"קראתי את הפרופיל שלך, אולי תקרא גם את שלי?"
"האם היית מעוניין/ת להתכתב איתי?"
"שמחתי לקרוא את הפרופיל שלך, וחשבתי שאולי נוכל להתכתב?"
כמובן שאתם יכולים לחשוב על רעיונות אחרים גם כן. חשוב לזכור שהתחלת קשר אינה הצעת נישואין! המטרה היא להתחיל קשר שבו שני בני הזוג מתחילים להכיר זה את זה ולאחר זמן מסוים של הכרות ותפילה הם מסוגלים להגיע להחלטה בקשר להמשך הקשר.

פרטים אישיים
לא כדאי למסור פרטים אישיים לפני שמכירים טוב יותר את המשתמש שאיתו אתם מתכתבים. אם אתם נשאלים לגבי הפרטים האישיים שלכם, אתם יכולים להסביר שכעת אתם מעדיפים לא למסור אותם. וזה מובן.

אימות פרטים אישיים של משתמש רשום
כאשר הגעתם לשלב שבו אתם מוכנים למסור פרטים נוספים על עצמכם, רצוי לשאול קודם כל לאיזו קהילה משתייך המשתמש הרשום שאיתו אתם מתכתבים. לאחר מכן אתם יכולים לערוך בדיקה קטנה ולאמת שאכן מכירים אותו או אותה בקהילה שהם הזכירו. את הבדיקה ניתן לערוך על ידי חברים בקהילות אחרות או בפנייה למשרד האגודה הארץ ישראלית של היהודים המשיחיים. ניתן לבקש את שם רועה הקהילה וליצור עמו קשר ולשאול על המשתמש שאתם מתכתבים איתו.

מתי להיפגש והיכן
רצוי לא להיפגש מיד, אלא לקחת את הזמן ולהתכתב תוך כדי שאילת שאלות החשובות לכם. חשוב קודם כל לברר האם אתם חושבים באותו הכיוון? האם יש לכם הסכמה בנושאים כמו: משפחה, עבודה, קהילה, מקום מגורים וחינוך ילדים?
לאחר שראיתם שיש הבנה ביניכם, אז כדאי להיפגש. ההמלצה היא לא להיפגש במקום מבודד ולא בלילה, אם אפשר. רצוי להיפגש בקניון או במרכז העיר ולומר למישהו שאתם סומכים עליו להיכן אתם הולכים. לפני שאתם נפגשים כדאי לבקש את מספר הטלפון ולשוחח בטלפון לפני שנפגשים. מסרו את מספר הטלפון של מי שאתם עומדים להיפגש עמו למישהו אחר שאתם סומכים עליו, כך שבמקרה הגרוע ביותר תהיה אפשרות לאתר אותו.

כיצד לומר לא
פנה אליכם משתמש מהאתר, אך אתם לא מעוניינים. אני מציע לקחת קצת זמן ולקרוא את הפרופיל שלו ביסודיות ולוודא שבאמת הוא לא בשבילכם. אל תסתפקו במבט על התמונה היות שלפעמים במציאות האדם נראה הרבה יותר טוב מאשר בתמונה.
אם הגעתם להחלטה שאתם לא מעוניינים להתכתב עם מי שפנה אליכם אז בבקשה תנו תשובה ברורה כך שמי שפנה אליכם יבין שאתם לא מעוניינים, אבל כתבו בעדינות כדי שלא ייפגע. אפשר לכתוב משהו כמו: "קראתי את הפרופיל שלך, אך אינני מעוניין בקשר. שאלוהים יברך את חייך".

התכתבויות במקביל
תופעה שחוזרת על עצמה היא התכתבות עם כמה משתמשים במקביל. אני ממליץ לא לעשות זאת היות שזה לא הוגן וגם מפריע להתפתחות הקשר. הרי לא הייתם יוצאים לפגישה ביום ראשון עם אדם מסוים וביום שני עם אדם אחר. קשר באינטרנט הוא כמו קשר במציאות.
אתם יכולים לשאול את מי שאתם מתכתבים עמו אם הוא מתכתב עם אחרים ובכך לגרום לו להרגיש לא נעים.

הטרדות
לגבי כל הטרדה נא לפנות להנהלת האתר תוך כדי ציון שמו של המטריד, והעניין ייבדק ויטופל.  

דף הבית  יצירת קשר  הרשמה חינם  תקנון האתר  מאמרים  עצות   שאלות ותשובות  עדויות